Przejdź do treści

dr Gerard Scooby Doo

Co może dać dobrze dobrana licencja – w tym przypadku Scooby Doo?
Jak rozszerzyć krąg odbiorców ciastek?
Jak przygotować produkt dla kogoś kto wprawdzie wybiera ale nie decyduje?

Dr Gerard produkuje ciastka dla dorosłych i rodzin. W 2015 zdecydował się na przygotowanie ciastek dla dzieci w wieku 6-10 lat. Początek szkoły to trudny okres dla dzieci, zmiana otoczenia, nowi koledzy, nowe przyjaźnie. Ciastka miały być pomocą w zawieraniu nowych przyjaźni i budowaniu relacji w nowym środowisku.

Moje działania marketingowe były dwutorowe:
1. Przygotowanie receptury dla dzieci opartej na czystych składnikach („clean label”).
2. Przygotowanie komunikacji opartej na licencji Scooby Doo. Komunikacja oparta na wartościach Scooby Doo: otwartości, współpraca w grupie, wsparcie, pokonywanie strachu i przeszkód.

Projekt Scooby Doo obejmował 4 linie produktów i kilka krajów europejskich. Całość przygotowań zajęła zaledwie 3 miesiące. Obejmowała przygotowanie receptury, sprowadzenie oprzyrządowania do produkcji, negocjacje z licencjodawcą, przygotowanie i produkcja opakowań oraz przygotowanie wsparcia.

Doświadczenie w pracy z licencją było bardzo pouczające. Niesamowita była również współpraca ze zdolnymi i zaangażowanymi członkami zespołu. W ciągu bardzo krótkiego czasu przygotowaliśmy projekt o bardzo specyficznych i trudnych do osiągnięcia parametrach. Sama przyjemność.

W Polsce projekt Scooby Doo nie miał niestety szczęścia, ale bardzo dobrze został przyjęty przez konsumentów w Rumunii.

Strona firmy dr Gerard: https://drgerard.eu/ ciastko Scooby Doo

Inne moje projekty.