Przejdź do treści

Wprowadzenie marki na rynek europejski – Artpassion

wprowadzenie marki wprowadzenie marki
UniConf (https://eng.uniconf.ru/) jest wielką rosyjską firmą słodyczową. W jej portfolio znajdują się czekolady, konfekcja czekoladowa, bombonierki, praliny, ciastka oraz inne słodycze.

wprowadzenia markiCzęść z produktów to kultowe rosyjskie marki – takie jak Alionka. Ci, którzy pamiętają paczki z sojuszniczego ZSRR na pewno pamiętają również Alionkę (Oleńkę), gdyż ta czekolada znajdowała się w każdej paczce.
Dla Rosjan jest tym czym dla nas Delicje Szampańskie w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku.


Po 2010 roku Uniconf postanowił wprowadzić swoje produkty na rynek europejski. Świeżo wymieniony park maszynowy dawał olbrzymie możliwości. Można było wybrać produkty z bardzo obszernego portfolio RotFront, Krasnyj Oktiabr lub Babajewskij, zmodyfikować je lub przygotować całkiem nowe. Wybrano początkowe portfolio produktów do badania, reszta miała zostać dobrana przez europejski zespół komercyjny .

Projekt zakładał przygotowanie produktów, badania smaku w kilku krajach europejski, przygotowanie wstępne opakowań, przebadanie ich w wybranych krajach, opracowanie marek włączając opakowania, pozycjonowanie oraz ceny. Spotykaliśmy się również z dystrybutorami i dyskutowaliśmy logistykę dostaw i kwestę rozliczeń.

Polska miała być jednym z krajów do których mieliśmy wprowadzić markę w pierwszej kolejności.

Przygotowałam bardzo wiele i ogromną ilość danych sprawdziłam w testach rynkowych i badaniach marketingowych. Wprowadzenie marki zbliżało się wielkimi krokami, gdy sytuacja polityczna odmieniła wszystko. Rosja zajęła Krym, rubel lawinowo tracił na wartości, wprowadzone zostały sankcje gospodarcze i projekt stracił sens.

Zobacz też inne moje projekty.